Izolacje Kraków

Blog Izolacje Kraków

poddasze z izolacją wykonaną z pianki pur
Ocieplanie pianką poliuretanową dotyczyć może nie tylko poddasza – to metoda bardzo uniwersalna i pozwala wykonać także izolację termiczną ścian zewnętrznych i fundamentów.
wyciszanie mieszkania

Wyciszanie sufitu jest ważnym elementem projektowania wnętrz, szczególnie w przypadku pomieszczeń, w których przebywa się dłużej, takich jak sypialnie, gabinety czy pokoje do pracy.

ocieplanie poddasza pianką pur

Jedną z wielu zalet izolacji natryskowej pianką poliuretanową jest to, że eliminuje możliwość występowania mostków termicznych i doskonale przyczepia się do każdego rodzaju podłoża.

 
fundament domu

Jakie funkcje pełni izolacja fundamentu?

Nie ma żadnych wątpliwości, że izolacja fundamentów budynku jest zalecana wszystkim właścicielom budynków mieszkalnych i użytkowych. Ale jakie dokładnie funkcje pełni izolacja i jakie korzyści niesie?

warstwa piank poliuretanowej

Jaka grubość pianki PUR na poddasze?

W tym materiale omówimy jaką grubość pianki PUR należy zastosować, wykonując termoizolację poddasza. Jednak zanim przejdziemy do ocieplania poddasza, warto dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne parametry materiałów budowlanych.

poddasze zaizolowane pianką poliuretanową

Pianka czy wełna?

Szacuje się, że przez dach ucieka od kilkunastu do 25% ciepła. Stropy i pokrycia dachowe to elementy, które są najbardziej narażone na straty ciepła. Generuje to znaczne koszty w ciągu roku.

samochód firmy zajmującej się wykonywaniem ociepleń pianką pur

Z jakiego sprzętu korzystamy?

Nasza firma wykorzystuje w pełni niezależny elektrycznie system dozujący Reactor E-30 R-UNITED. Jest to jeden z najnowszych systemów dozujących z serii GRACO Reactor 2 – UNITED. Agregat jest połączeniem elektrycznego dozownika  REACTOR E-30 z generatorem prądu, osadzonych na jednej, wspólnej platformie.

Pianką poliuretanowa a oszczędności

Większość ludzi, którzy posiadają własny dom, jest zaznajomiona z podstawową rolą termoizolacji, ale niewielu zdaje sobie sprawę z tego, jak znaczący wpływ może ona mieć na ich rachunki za energię. Izolacja ma za zadanie blokowanie transferu ciepła i regulowania temperatury wewnątrz domu, niezależnie od pogody na zewnątrz.