Izolacje Kraków

Ocieplanie natryskowe poddaszy pianką PUR – Kraków i okolice

Jesteśmy firmą, która wykona dla Ciebie ocieplenie poddasza pianką poliuretanową na terenie całego Krakowa oraz województwa małopolskiego. Jeżeli interesuje Cię ocieplenie poddasza pianką PUR, to skontaktuj się z nami lub zobacz nasz cennik

Planując ocieplanie poddasza, należy wziąć pod uwagę materiały zapewniające stabilność energetyczną przez dziesiątki lat. Istnieje wiele powszechnie stosowanych izolatorów takich jak wełna mineralna, styropian, czy pianka poliuretanowa. My jako materiał termoizolacyjny wykorzystujemy najwyższej jakości pianki poliuretanowe, które pod wieloma względami przewyższają inne materiały izolacyjne. O porównaniu wełny mineralnej i pianki poliuretanowej możesz przeczytać w naszym wpisie.

Bezpłatna wycena izolacji natryskowej

Termoizolacja poddasza otwartokomórkową pianką poliuretanową

Jedną z zalet pianki otwartokomórkowej jest jej paroprzepuszczalność, dzięki czemu stosowana jest do izolacji poddaszy, stropów i ścian budynków mieszkalnych. Zły rodzaj izolacji lub nieprawidłowa izolacja termiczna może zwiększyć rachunki za ogrzewanie w zimie nawet o 30%. Ocieplenie poddasza pianką nie tylko spełnia najwyższe standardy, ale również pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy!

Jakie są zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową?

Prawidłowo zaizolowany cieplnie dom powinien być przytulny zarówno zimą, jak i latem. Pianka chroni przed utratą ciepła zimą, a szczelna izolacja zapewnia komfort latem, zatrzymując chłodniejsze powietrze w budynku. Jeżeli zostanie zachowana ciągłość powierzchni izolacji natryskowej (likwidacja mostków termicznych), to zminimalizuje to straty energetyczne.

Materiał izolacyjny chroni także przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza budynku w okresie letnim. Ma to ogromny wpływ ekonomiczne działanie klimatyzacji. Tak zwane zimne dachy oprócz refleksyjnej powierzchni są też izolowane od wewnątrz pianką poliuretanową, która chroni duże powierzchnie przez nagrzaniem.

Ponadto izolacja pianką nie ma negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla domowników, ponieważ nie generuje toksyn i dziwnych, nieprzyjemnych zapachów.

Ocieplenie poddasza pianką jest bardziej opłacalne niż tradycyjne metody. Warstwa pianki otwartokomórkowej jest też z reguły cieńsza niż alternatywne metody ocieplania. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca przy metamorfozie poddasza z niskim sufitem.

Paroprzepuszczalność pozwala piance wyeliminować kondensację pary wodnej. Pianka PUR wypełnia wszystkie przestrzenie i stanowi jednolitą, ciągłą warstwę izolacji, dzięki czemu w pomieszczeniach ocieplonych tym materiałem nie występują mostki termiczne.

Pianka zachowuje swoje właściwości przez lata. Jest odporna na takie czynniki jak: ciepło, wilgoć, środki chemiczne, które szkodzą innym materiałom izolacyjnym (np. produkty ropopochodne rozpuszczają styropian). Nasza firma dzięki doświadczonym pracownikom wykonuje izolacje poddaszy z wykorzystaniem pianki poliuretanowej na terenie całego województwa małopolskiego. Pianka jest natryskiwana za pomocą specjalnego pistoletu marki GRACO, który będzie nakładał piankę pod ciśnieniem na powierzchnię. Przeczytaj, z jakiego sprzętu do wykonywania ocieplenia poddasza pianką poliuretanową korzystamy.

Grubość izolacji zależy od wielu czynników, takich jak założenia projektowe czy oczekiwana skuteczność izolacji. Materiał zwielokrotnia swoje rozmiary i bardzo szybko zyskuje na objętości.

Piana otwartokomórkowa, czy piana zamkniętokomórkowa do ocieplania poddasza?

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową niesie za sobą szereg korzyści, ale która wersja pianki nadaje się do wykonania izolacji dachu/poddasza? Izolacje natryskowe o niskim współczynniku przewodzenia lambda (λ) nie tylko doskonale izolują, ale blokują także dźwięki przedostające się przez inne materiały.

  • pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa – sztywna, odporna na uszkodzenia mechaniczne pianka posiadająca niezliczoną ilość zamkniętych pęcherzyków jest wodoodporna i doskonale sprawdza się na zewnątrz;
  • pianka poliuretanowa otwartokomórkowa – lekka i elastyczna pianka stanowi doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Jej paroprzepuszczalne właściwości sprawiają, że znajduje ona swoje zastosowanie wewnątrz budynków. Jest odporna na pleśń i grzyby, dzięki czemu izolacja natryskowa dachu będzie o wiele trwalsza. Tylko w przypadku ocieplania pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza takich jak łazienki, należy dodatkowo położyć warstwę folii paroizolacyjnej.

Działamy zgodnie z naturą i zasadami BHP

Nasi pracownicy podczas wykonywania prac na poddaszu noszą na sobie odzież ochronną oraz maski tlenowe. Przed zastosowaniem izolacji piankowej na poddaszu należy sprawdzić wilgotność drewna. Jest to ważne, ponieważ jeśli wskaźnik wilgotności pokaże 12% lub więcej, należy wstrzymać się z pracami. W takim przypadku należy w pierwszej kolejności osuszyć poddasze za pomocą np. nagrzewnicy, a następnie przystąpić do ocieplania poddasza. Przy ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową upewniamy się, że pokrywa ona całą wymaganą powierzchnię.

Ile kosztuje ocieplanie poddasza pianką PUR?

Na koszt całej operacji wpływa złożoność dachu, cena materiałów oraz całkowita powierzchnia do ocieplenia. Należy mieć świadomość, że dokładne wyliczenie powierzchni poddasza może być trudne. Powierzchnia do ocieplenia nie jest równa powierzchni górnej kondygnacji, dlatego w obliczeniach powinno uwzględnić się wymiary stropów i wszystkich skosów.

Jakie są korzyści z zastosowania pianki natryskowej?

Pianka natryskowa jest przyjazną dla środowiska metodą izolacji. Do spieniania nie trzeba używać toksycznych substancji chemicznych, takich jak chloroform, dwusiarczek węgla czy chlorek metylenu. Gotowa izolacja z pianki poliuretanowej jest bezpieczna zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska. Jest to ekologiczna metoda izolacji. W porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak włókno szklane i celuloza, jest droższa, ale ma posiada mniej ograniczeń. Jest bardziej wydajna, gdy jest stosowana w miejscach o dobrym przepływie powietrza. Pianka natryskowa jest doskonałym wyborem do izolacji poddaszy, ponieważ jest lekka i elastyczna.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług na terenie Krakowa oraz innych miastach w województwie małopolskim. Swoje usługi realizowaliśmy już w takich miastach jak Kraków, Tarnów, Wieliczka, Nowy Sącz, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, czy Wadowice. Więcej o korzyściach wynikających z ocieplenia poddasza pianką poliuretanową dowiesz się z naszego wpisu o tym, jak pianka wpływa na rachunek za energię.

Zobacz filmy wideo z naszych realizacji