Izolacje Kraków

Ocieplanie natryskowe poddaszy pianką PUR – Kraków i okolice

Pianka poliuretanowa to specjalistyczny materiał stosowany w budownictwie do izolacji i uszczelniania konstrukcji. Planując ocieplenie poddasza, należy wziąć pod uwagę materiały zapewniające stabilność energetyczną przez dziesiątki lat. Pianka poliuretanowa w pełni spełnia to kryterium jak żaden inny izolator ciepła.

Termoizolacja poddasza otwartokomórkową pianką poliuretanową

Jedną z zalet pianki otwartokomórkowej jest jej paroprzepuszczalność, dzięki czemu stosowana jest do izolacji poddaszy, stropów i ścian budynków mieszkalnych. Zły rodzaj izolacji lub nieprawidłowa izolacja termiczna może zwiększyć rachunki za ogrzewanie w zimie nawet o 30%. Ocieplenie poddasza pianką nie tylko spełnia najwyższe standardy, ale również pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy!

Jakie są zalety ocieplenia poddasza pianką poliuretanową?

Prawidłowo zaizolowany cieplnie dom powinien być przytulny zarówno zimą, jak i latem. Pianka chroni przed utratą ciepła zimą, a szczelna izolacja zapewnia komfort latem, zatrzymując chłodniejsze powietrze w budynku. Ponadto izolacja pianką nie ma negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla domowników, ponieważ nie generuje toksyn i dziwnych nieprzyjemnych zapachów. Ocieplenie poddasza pianką jest bardziej opłacalne niż tradycyjne metody. Warstwa pianki otwartokomórkowej jest też z reguły cieńsza niż alternatywne metody ocieplania. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca przy metamorfozie poddasza z niskim sufitem. Paroprzepuszczalność pozwala piance wyeliminować kondensację pary wodnej. Pianka PUR wypełnia wszystkie przestrzenie i stanowi jednolitą, ciągłą warstwę izolacji, dzięki czemu w pomieszczeniach ocieplonych tym materiałem nie występują mostki termiczne. Pianka zachowuje swoje właściwości przez lata. Jest odporna na takie czynniki jak: ciepło, wilgoć czy okres użytkowania. Nasza firma dzięki doświadczonym pracownikom wykonuje izolacje poddaszy z wykorzystaniem pianki poliuretanowej na terenie całego województwa małopolskiego. Pianka jest natryskiwana za pomocą specjalnego pistoletu marki GRACO, który będzie nakładał piankę pod ciśnieniem na powierzchnię. Grubość izolacji zależy od wielu czynników, takich jak założenia projektowe czy oczekiwana skuteczność izolacji. Materiał zwielokrotnia swoje rozmiary i bardzo szybko zyskuje na objętości. Nasi pracownicy podczas wykonywania prac na poddaszu noszą na sobie odzież ochronną oraz maski tlenowe. Przed zastosowaniem izolacji piankowej na poddaszu należy sprawdzić wilgotność drewna. Jest to ważne, ponieważ jeśli wskaźnik wilgotności pokaże 12%, należy wstrzymać się z pracami. W takim przypadku należy w pierwszej kolejności osuszyć poddasze za pomocą np. pieców, a następnie przystąpić do ocieplania poddasza. Przy ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową upewniamy się, że pokrywa ona całą wymaganą powierzchnię.

Ile kosztuje ocieplanie poddasza pianką PUR?

Na koszt całej operacji wpływa złożoność dachu, cena materiałów oraz całkowita powierzchnia do ocieplenia. Należy mieć świadomość, że dokładne wyliczenie powierzchni poddasza może być trudne. Powierzchnia do ocieplenia nie jest równa powierzchni górnej kondygnacji, dlatego w obliczeniach powinno uwzględnić się wymiary stropów i wszystkich skosów.

Jakie są korzyści z zastosowania pianki natryskowej?

Pianka natryskowa jest przyjazną dla środowiska metodą izolacji. Do spieniania nie trzeba używać toksycznych substancji chemicznych, takich jak chloroform, dwusiarczek węgla czy chlorek metylenu. Gotowa izolacja z pianki poliuretanowej jest bezpieczna zarówno dla Ciebie jak i dla środowiska. Jest to ekologiczna metoda izolacji. W porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak włókno szklane i celuloza, jest droższa, ale ma posiada mniej ograniczeń. Jest bardziej wydajna, gdy jest stosowana w miejscach o dobrym przepływie powietrza. Pianka natryskowa jest doskonałym wyborem do izolacji poddaszy, ponieważ jest lekka i elastyczna. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług na terenie Krakowa oraz innych miastach w województwie małopolskim. Swoje usługi realizowaliśmy już w takich miastach jak Kraków, Tarnów, Wieliczka, Nowy Sącz, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, czy Wadowice.