Izolacje Kraków

Izolacje

Izolacje natryskowe

Wykorzystywana przez nas metoda izolacji poddasza natryskową pianą poliuretanową, znajduje obecnie wszechstronne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w budownictwie. Pianka PUR jest materiałem cieszącym się coraz większą popularnością, dzięki posiadanym cechom i walorom. Dzięki temu ocieplenie dachu zapewnia trwały i skuteczny efekt, którego nie trzeba odnawiać po latach, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. Pianka poliuretanowa dzięki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu. Pianka nie zmienia gabarytów w czasie, nie kurczy się, nie ulega procesowi ulotnienia, więc „nie znika” tak jak niektóre materiały tradycyjne.

Doskonała trwałość, elastyczność, szczelność oraz krótki czas i łatwość aplikacji pianki sprawia, że używa się jej w wielu branżach, a szczególnie jako ocieplenie dachu. Ponadto izolacja poddasza natryskową pianką PUR charakteryzuje się dużą odpornością na działanie wilgoci i wody. Pianka poliuretanowa posiada też właściwości zabezpieczające na przykład przed działaniem pleśni na drewnie, czy też przed korozją metalu.

ocieplanie dachu pianką pur w Nowym Sączu

Pianka poliuretanowa

Doskonale wypełnia wszelkie szczeliny i szpary, a mieszanka dwóch składników, poliolu i izocyjanianu, tworzy substancję, która świetnie sprawdza się jako materiał do ocieplenia poddasza, dzięki znacznemu przyrostowi swojej objętości.

Sprzęt GRACO

Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie firmy marki GRACO - lidera wśród producentów reaktorów do natrysku poliuretanu, jak również z firmami Pollychem Systems oraz Purinova.

poddasze zaizolowane pianką poliuretanową

Pianka PUR vs materiały tradycyjne

  1. Pianka dzięki  sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega pyleniu, osuwaniu czy obwieszaniu. Pianka nie zmienia gabarytów w czasie, nie kurczy się, nie ulega procesowi utlenienia, więc „nie znika” tak jak niektóre materiały tradycyjne.

  2. Niezależnie od skomplikowania konstrukcji, pianka przy natrysku powiększa swoją objętość wnikając we wszystkie najmniejsze szczeliny i wypełnia je dając pewność, że nie mamy mostków cieplnych – pianka poliuretanowa to szczelna izolacja.

  3. Infiltracja to zjawisko często bagatelizowane przez producentów wełny mające istotny wpływ na izolacyjność termiczną materiału. Wentylowanie (infiltracja) materiałów włóknistych, która jest koniecznością prowadzi również do generowania strat ciepła – dzięki strukturze komórkowej. Pianki poliuretanowej ten problem nie dotyczy.

  4. Kolejne niewykorzystane zjawisko – konwekcja, czyli ruch i unoszenie się ciepłego powietrza – poważna wada materiałów włóknistych, w piance praktycznie nie występuje.

  5. Efektywność izolacyjna materiałów włóknistych uzależniona jest od wilgotności panującej w przegrodzie i jest ona tym gorsza im wyższa jest wilgotność – dzięki zamkniętej strukturze komórkowej. Pianki poliuretanowej ten problem również nie dotyczy.

Dlaczego pianka PUR?

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową to najlepsza metoda na utrzymanie wysokiej temperatury w domu i oszczędność pieniędzy na częstym ogrzewaniu. Sama pianka to obecnie niezastąpiona metoda izolacji w budownictwie i sprzętach AGD. Lodówki od „zawsze” są izolowane pianką poliuretanową, a dla bojlera warstwa grubości dosłownie kilku centymetrów jest wystarczająca aby utrzymać ciepłą wodę cały dzień! Również piankowy kubek w którym czasem dostajesz gorące napoje to poliuretan, taki cieniutki i kawa nie parzy!

Izolacja poddasza pianką poliuretanową to technologia, która przewyższa dotychczasowe sposoby dociepleń oparte na wełnie mineralnej lub styropianie. Pianka poliuretanowa spełnia najwyższe wymagania oraz daje pewność trzymania parametrów przez dziesięciolecia. Do utrzymania odpowiedniego klimatu zewnątrz pomieszczeń, trzeba zastosować efektywny materiał termoizolacyjny o niskim poziomie filtracji oraz wysokich parametrach izolacyjnych, a pianka poliuretanowa jest w tym liderem.