Izolacje Kraków

Badania termowizyjne

Badanie termowizyjne to obserwacja, która ma na celu sprawdzić rozkład temperatury i ciepła emitowanego w budynku bądź przez urządzenia, przez co możliwa będzie później np izolacja poddasza. Sprawdzamy czy we właściwy sposób działają urządzenia chłodnicze czy temperatura w pomieszczeniu rozkłada się w pożądany przez nas sposób.

Wyniki badania otrzymujemy pod postacią termograf, czyli obrazu cieplnego, mapy, na której mamy umieszczony rozkład ciepła i temperatury. Coraz więcej firm wykonuje takie pomiary poświadczając certyfikatem stan miejsca oględzin.

By badanie termowizyjne Kraków mogło zostać przeprowadzone muszą zostać spełnione określone wymagania. Należy je przeprowadzić w sezonie grzewczym, kiedy to najwięcej korzystamy z ogrzewania bądź klimatyzacji. W zależności od pogody najlepszym okresem będzie środek zimy bądź lata.

Powinniśmy zachować też różnicę temperatury na zewnątrz i wewnątrz, by pomiary były jak najdokładniejsze. Rozbieżność powinna wynosić minimum 19oC. Po takim badaniu ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zajmie tylko chwilę.

Wyniki

Wyniki badań zamawiający dostaje w formie raportu z termografami, czyli obrazu cieplnego. Najczęściej termografy przedstawione są za pomocą kolorów tęczy, chodź zdarzają się odczyty w szarościach.

Kontrola budynku

Termowizja to bardzo szybka i sprawna metoda na skontrolowanie stanu technicznego oraz termicznego budynku oraz przeanalizowanie jego wad. Inwestycja w taką usługę z pewnością nam się zwróci.

Czy jest mi to potrzebne?

Kamera termowizyjna, która jest dobrze wykorzystana, może wskazać miejsca, które są zawilgocone, w których występują zwiększone straty ciepła. Są to przestrzenie nazwane mostkami cieplnymi, rzutujące na pozytywny odbiór, ponieważ sugerują, że w przyszłości mogą się w ich obrębie rozwinąć szkodliwe dla organizmu grzyby. Dzięki termowizji można wykryć nieszczelności w instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody, ale nie tylko. Zakres prac kamerą termowizyjną jest ogromny. Warto zapoznać się z tym tematem, ponieważ termowizja jest jedną z najczęściej wybieranych przez naszych klientów usług.

Czasem na rynku wtórnym zdarza się, że dom nie posiada zbyt rozbudowanej dokumentacji. Kupującemu pozostaje wierzyć na słowo sprzedawcy, a niekiedy agentowi nieruchomości, który nie wie nic o konstrukcji czy czasie prowadzonych prac budowlanych. Badanie termowizyjne to wtedy najlepszy i właściwie jedyny sposób, by dowiedzieć się na pewno, czy dom jest ocieplony, a także, w jakim stanie są jego instalacje. Warto zbadać też fundamenty.