Izolacje Kraków

Ocieplanie fundamentów pianką PUR

Izolacja fundamentów jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed inwestorem wykańczającym swój nowy dom. Na rynku dostępne są różne rodzaje izolacji fundamentów i materiałów izolacyjnych, ale to pianka PUR w ostatnim czasie cieszy się największą popularnością.

Ocieplenie fundamentów pianką PUR to nowoczesny i skuteczny sposób na ocieplenie fundamentów!

 

Izolacja termiczna fundamentów – jaki ma cel?

Izolację fundamentów, inaczej ocieplenie fundamentów, stosuje się w celu zmniejszenia straty ciepła w domu i zapewnienia mieszkańcom komfortu termicznego. Jeśli fundamenty nie zostaną ocieplone, koszty poniesione na ogrzewanie domu będą wysokie, a podłoga zimna w dotyku.

Jakie zalety ma izolacja fundamentów pianką PUR?

Izolacja fundamentów pianką PUR to nowoczesne rozwiązanie, które ma szereg zalet zapewniających użytkownikom korzyści na wiele lat. Stosowana obecnie piana zamkniętokomórkowa jest również bardziej praktyczna i niezawodna niż tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak styropian. Oto argumenty, które przemawiają na korzyść piany PUR.

Szerokie możliwości zastosowania pianki poliuretanowej – ocieplenie fundamentów pianką PUR

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa jest pianką twardą, zbudowaną w większości z zamkniętych komórek wypełnionych gazem. Można ocieplać nią nie tylko ścianę fundamentową, ale również piwnice i tarasy.

Ale pianka poliuretanowa sprawdza się również w przypadku izolacji poziomej, która zapobiega podciąganiu wody z gruntu. Izolacja pozioma to podstawa ochrony podłogi budynku i niezbędny element ocieplenia fundamentów – dzięki możliwościom, jakie daje pianka poliuretanowa, zadanie izolacji fundamentów można zrealizować kompleksowo.

Pianka poliuretanowa nie nasiąka i błyskawicznie wysycha

Pianka poliuretanowa odznacza się nasiąkliwością sięgającą 2%, można więc powiedzieć, że nie nasiąka wodą – nie przenika ona do wnętrza komórek. Powierzchniowo zwilżona piana w ciągu zaledwie kilkunastu minut oddaje wodę na zewnątrz. Warto zaznaczyć, że wystawiona na długotrwałe działanie wilgoci piana nie ulega pleśnieniu czy gniciu, nie wymaga więc stosowania dodatkowych zabezpieczeń przed wilgocią.

Dobrze wykonana izolacja fundamentu chroni przed przenikaniem wilgoci do wewnątrz budynku!

Pianka Poliuretanowa jest bardzo wytrzymała

Zastosowanie pianki do izolacji fundamentów jest uzasadniona również z powodu jej wytrzymałości – materiał ten jest odporny na zgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Przez wiele lat od aplikacji jej gęstość i parametry użytkowe pozostają niezmienne, a skuteczność izolacji bardzo wysoka. Doskonale przylega do powierzchni ściany i w przeciwieństwie do np. styropianu nie ma ryzyka jej przesunięcia czy zsunięcia się.

izolacja pozioma - podłogi, ściany

 

Prosta w użyciu i niezawodna

Fundamenty ocieplone w ciągu jednego dnia? To wykonalne – ale wyłącznie wtedy, gdy zdecydujesz się na ich izolację pianką poliuretanową. Sprawna i doświadczona ekipa w czasie jednego dnia roboczego może wykonać aż do 250 m² ocieplenia. W przypadku styropianu czas ten jest kilkakrotnie dłuższy.

Ocieplanie fundamentów pianką PUR jest polecana wszystkim właścicielom budynków mieszkalnych, którym zależy na szybkiej izolacji fundamentów (izolacja między ławami a ścianami oraz nałożenie izolacji na wszystkie ściany fundamentowe).

 

Brak mostków termicznych

W przypadku pianki poliuretanowej unikamy wyjątkowo szkodliwego i niepożądanego zjawiska, jakim jest powstawanie mostków termicznych. To różnego rodzaju szczeliny i miejsca w przegrodach zewnętrznych, przez które ciepło ucieka z wnętrza budynku. Powstają najczęściej w piwnicach, miejscach łączenia balkonów ze stropami, przy parapetach, oknach i drzwiach.

Ocieplanie pianką poliuretanową eliminuje to ryzyko – tuż po aplikacji wielokrotnie zwiększa ona swoją objętość, wypełniając szczelnie wszelkie luki i szczeliny w powierzchni. W ten sposób fundamenty są perfekcyjnie zabezpieczone przed utratą ciepła, a inwestor nie musi martwić się niepotrzebnie wysokimi rachunkami za zużycie energii.

Zastosowanie izolacji pianką PUR do ocieplenia fundamentów to dużo więcej korzyści niż w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych zwłaszcza dla tych, którzy posiadają ogrzewaną piwnicę.

Dlaczego warto izolować fundamenty?

Izolacja fundamentów pianką PUR jest wykonywana jest poziomo jak i pionowo. Izolacja pozioma pozwala zabezpieczyć fundamenty przed kapilarnym podciąganiem wody z poziomu wód gruntowych pod fundamentem, co chroni je przed wilgocią i potencjalnymi uszkodzeniami. Natomiast izolacja pionowa skutecznie zapobiega wnikaniu wody do fundamentów od strony boków, co jest istotne szczególnie w obszarach o dużej ilości opadów atmosferycznych lub w przypadku narażenia na wodę opadową spływającą wzdłuż ścian fundamentowych.

Dzięki tym dwóm rodzajom izolacji można zabezpieczyć fundamenty przed wilgocią, co przyczynia się do dłuższej trwałości i stabilności całej konstrukcji budynku.

Ile kosztuje izolacja fundamentów pianą PUR?

Na ostateczny koszt składają się czynniki takie jak powierzchnia fundamentów oraz ich budowa i ilość zużytego materiału. Stąd też nie da się z góry podać ceny przeprowadzenia prac, a każde zlecenie podlega indywidualnej wycenie. Sprawdź nasz cennik!